رنگدانه ها و چسباننده ها

رنگ روغن عمدتا از رنگدانه ها و عوامل اتصال دهنده تشکیل شده است. چسبنده رنگهای روغنی ، روغنهای خشک کننده و نیمه خشک با منشا گیاهی هستند ، به عنوان مثال روغن دانه کتان ، روغن گلرنگ و روغن آفتابگردان. رنگدانه های استفاده شده در رنگ روغن ارگانیک و معدنی ، مصنوعی و منشا طبیعی دارند. پالت رنگدانه شامل رنگدانه های سنتی و مدرن ترین رنگدانه های موجود است. رنگدانه های مورد استفاده سایه رنگ ، کدورت و پایداری روشن رنگ روغن را تعیین می کند. کیفیت مواد اولیه استفاده شده ، فرایند تولید و فرمولاسیون های جداگانه کیفیت رنگ حاصله را تعیین می کند.

کاربرد

در اصل ، رنگهای روغنی را می توان مستقیماً از لوله و بدون افزودن مواد یا افزودنی استفاده کرد. این مورد ، برای مثال ، برای نقاشی alla prima ، که مستلزم انجام سریع کار است ، توصیه می شود. استفاده از مواد افزودنی و طیف وسیعی از تکنیک های رنگ آمیزی روغن و همچنین ایجاد امکان تأثیر بر قوام ، زمان خشک شدن یا سطح براقیت رنگ ها را افزایش می دهد.

خشک کردن

برخلاف رنگهای دیگر، رنگهای روغنی برای خشک شدن به اکسیژن موجود در هوا نیاز دارند. چسبنده در رنگهای روغن ، که ترکیبی از روغنهای مختلف است ، با اکسیداسیون ، یعنی جذب اکسیژن ، خشک می شود. جریان دریافت اکسیژن و واکنش شیمیایی مرتبط برای تشکیل فیلم مناسب از اهمیت حیاتی برخوردار است. این فرایند بستگی به نوع روغن های مورد استفاده ، رنگدانه ها ، سطح ، شرایط آب و هوایی و ضخامت لایه اعمال شده رنگ دارد. نوع خشک کردن توضیح می دهد که چرا باید زمان زیادی را برای تولید یک نقاشی با استفاده از رنگ های روغن برنامه ریزی کنید. بسته به ضخامت لایه ، رنگهای روغنی چند روز به خشک شدن و خشک شدن کامل نیاز دارند.